Przewodniki turystyczne

Góry Świętokrzyskie
Sandomierz i Kielce 

Przewodnik po Górach Świętokrzyskich, Sandomierzu i Kielcach
Autor: Jacek Dopieralski
Wydawnictwo: Agencja Turystyki Geo Travel 
Ilość stron:  140
Druk: oprawa miękka
Opis książki: 
Góry Świętokrzyskie to jedne z najstarszych gór łańcuchowych  w Europie. Ich nazwa pochodzi od miejsca, które jest zlokalizowane na drugim co do wysokości szczycie - Łysej Górze. Znajduje się tam pobenedyktyński  zespół klasztorny, w którym przechowywane są relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Wizytówką tego miejsca jest Świętokrzyski Park Narodowy, który chroni unikatowe lasy Puszczy Jodłowej oraz buczyny karpackiej. Największą osobliwością geologiczną Łysogór są gołoborza, które spotykamy na Łysicy, Agacie, Łysej Górze i Szczytniaku. 
Sandomierz jest zwany Małym Rzymem ze względu na wiele podobieństw do stolicy Włoch. Miasto to położone nad Wisłą i na siedmiu wzgórzach liczy ponad 100 świetnie zachowanych zabytków wielu epok historycznych. W Sandomierzu od wielu lat kręcone są sceny popularnego serialu Ojciec Mateusz. Film sprawił, że miasto to stało się jedną z największych atrakcji turystycznych naszego kraju.
Kielce to stolica województwa świętokrzyskiego. Miasto nazywane jest największym muzeum geologicznym pod gołym niebem w Europie ze względu na unikatowe rezerwaty przyrody. Najbardziej znanym rezerwatem jest Kadzielnia położona w południowej części miasta. Znajdują się tutaj ciekawe zabytki i muzea, które należy koniecznie zobaczyć.
W przewodniku będzie można przeczytać o wielu  atrakcjach turystycznych województwa świętokrzyskiego, między innymi o Jaskini Raj, zamku w Chęcinach, Skansenie Etnograficznym w Tokarni, muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, Bodzentynie, Szydłowie, Krzemionkach koło Ostrowca Świętokrzyskiego, Opatowie, Koprzywnicy. 
W książce znajdują się informacje na temat mniej znanych miejsc regionu świętokrzyskiego: Pińczowa, Jędrzejowa, Małogoszcza, Włoszczowy, Końskich, Chomentowa czy Oksy. 
Wiele ciekawostek, szkiców sytuacyjnych, informacji praktycznych sprawia, że przewodnik czyta się lekko i przyjemnie. 
Cena książki: 25 zł 
Zamówienie przewodnika:
Telefonicznie: 692 139 416, 882 507 020
Mailowo: biuro@geotravel.com.pl