logo

Tel. kom.: +48 692 139 416

Tel. kom.: +48 882 507 020

E-mail: biuro@geotravel.com.pl


Szczegóły wycieczki Geo Travel

Znajdź ofertę:


Wyjazd:


Powrót:


Ilość dorosłych:


Ilość dzieci:


Wyżywienie:


Bilety wstępu:

Szczegóły wycieczki - Góry Świętokrzyskie

Majówka w Górach Świętokrzyskich

Wyjazd: 2019-05-01

Powrót: 2019-05-03

Cena od osoby brutto: 340.00 zł

MAJÓWKA W GÓRACH ŚWIĘTOKRZYSKICH I SANDOMIERZU

1.05.2019

Wyjazd w godzinach porannych z miejsca zbiórki.

Zamek w Chęcinach - najpotężniejsza polska warownia czasów średniowiecza. Miejsce zesłania więźniów politycznych oraz wdów królewskich. Obecnie nie zamieszkiwany i w stanie ruiny trwałej. Po murach zamku wieczorową porą przechadza się Biała Dama.....:)
Sobków - Dawny dwór obronny (fortalicja) przepięknie położony nad brzegiem Nidy w Sobkowie. Wzniesiony został w latach 1560-1570 na polecenie Stanisława Sobka z Sulejowa, który był kasztelanem bieckim, starostą małopolskim oraz podskarbim wielkim koronnym. Na dziedzińcu znajdują się malownicze ruiny klasycystycznego pałacu wzniesionego około 1770 roku przez późniejszych właścicieli fortalicji – Szaniawskich. Pałac zwrócony był fasadą ku rzece. Pomiędzy rzeką, a ruinami pałacu znajduje się piękny ogród.
Piotrkowice – Sanktuarium Matki Boskiej Loretańskiej. Miejsce słynące łaskami figury Matki Bożej Loretańskiej, które przyciąga tysiące pielgrzymów i turystów. Miejsce to perełka świętokrzyskiego baroku. Obecnie sanktuarium opiekują się Ojcowie Karmelici Bosi. Obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg w Pensjonacie Karczówka w Kielcach.

02.05.2019

SANDOMIERZ - W Małym Rzymie
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie.
Sandomierz – zwany jest Małym Rzymem, ze względu na to, że podobnie jak stolica Italii położony jest na siedmiu wzgórzach, ma podziemia i przepołowiony jest główną rzeką kraju – Wisłą. Zachowały się wyjątkowe i unikatowe zabytki wszystkich epok historycznych.
Zwiedzimy: renesansowy Zamek, romański kościół Św. Jakuba z portalem Niebios, gotycką Katedrę pw. NMP z unikatowymi na skalę światową freskami ruskimi, Ucho Igielne, Rynek z ratuszem, Brama Opatowska - Kościół Św. Ducha, Collegium Gostomianum, Dom Długosza. Wytrwałym pokażemy Sandomierz podziemny – w czasie 45 minutowego spaceru po piwnicach i korytarzach. Na koniec zwiedzania wspaniały rejs statkiem po Wiśle, w czasie którego będziemy mogli podziwiać przepiękną panoramę KRÓLEWSKIEGO MIASTA – SANDOMIERZA!
Winnica Sandomierska. Winnica o areale 1 ha powstała w 2010 roku, uprawiane są tam: Regent, Cabernet Cantor, Marechal Foch, Riesling. Właściciel winnicy Marceli Małkiewicz, winiarską pasję odziedziczył po przodkach....Zwiedzanie wraz z degustacją Przejazd na obiadokolację oraz nocleg.

3.05.2019

Śniadanie, wykwaterowanie

Góry, góry. Ach te Łysogóry!
Święta Katarzyna (kościół i klasztor bernardynek, Kapliczka Żeromskiego, źródełko Św. Franciszka), zdobycie najwyższego szczytu w Górach Świętokrzyskich – ŁYSICY.
Św. Krzyż - Zespół Klasztorny i kościół Świętej Trójcy, Kaplica Oleśnickich, w której znajdują się relikwie Krzyża Świętego, krypty ze spoczywającym w nich Jeremim Wiśniowieckim.
Świętokrzyski Park Narodowy
Świętokrzyskie gołoborza- Największe gruzowisko skalne Gór Świętokrzyskich. Roztacza się stąd wspaniały widok na Góry Świętokrzyskie.......Miejsce związane z świętokrzyskim sabatami czarownic.
Droga Królewska - Przepiękny krajobrazowo szlak przez Puszczę Jodłową, który wiedzie do Nowej Słupi.
Wyjazd w kierunku domu koło g: 15:00

CENA: 340 zł brutto* kalkulacja dla 40 osób
CENA: 360 zł brutto* kalkulacja dla 30 osób
*kalkulacja dla grupy 40 i 30 osób.

Cena zawiera:
zakwaterowanie w pokojach 2,3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym (2 noclegi), 2*obiadokolacja, 2*śniadanie w hotelu **,***, obsługę przewodnika świętokrzyskiego przez 3 dni, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie NNW, gratis dla kierownika grupy oraz kierowcy.

Cena nie zawiera:
kosztów transportu - na życzenie kalkulujemy transport z dowolnego miejsca w Polsce. Płatne dodatkowo - zwiedzanie Winnicy Sandomierskiej - koszt 18 zł za osobę.

ZAPRASZAMY W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE i DO SANDOMIERZA

Zarezerwuj

Lwów

Opera, Stare Miasto, kaplica Boimów, Browar Lwowski

dzieci i dorośli

Ilość nocy 2

Wyjazd 2019-04-26

495.00 zł

Wakacje z dinozaurami

Wakacje z dinozaurami

dzieci

Ilość nocy 6

Wyjazd 2019-07-09

900.00 zł

W Świętokrzyskim Geo Raju!

Jaskinia Raj, Miedzianka, Dąb Bartek, Kielce, Kadzielnia

dzieci

Ilość nocy 1

Wyjazd 2019-05-16

220.00 zł