logo

Tel. kom.: +48 692 139 416

Tel. kom.: +48 882 507 020

E-mail: biuro@geotravel.com.pl


Szczegóły wycieczki Geo Travel

Znajdź ofertę:


Wyjazd:


Powrót:


Ilość dorosłych:


Ilość dzieci:


Wyżywienie:


Bilety wstępu:

Szczegóły wycieczki - Góry Świętokrzyskie

Zielona Szkoła Góry Świętokrzyskie

Wyjazd: 2018-05-28

Powrót: 2018-06-01

Cena od osoby brutto: 445.00 zł

Zielona szkoła Góry Świętokrzyskie, zielona szkoła w Góry Świętokrzyskie, zielona szkoła Sandomierz, wycieczki Sandomierz

Dzień 1

Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Rogowicach koło Mniowa- zostań Małym Przyrodnikiem - obserwacja dzikich ptaków, zwiad przyrodniczy, fotografowanie przyrody. Zajęcia z wykwalifikowanym instruktorem przyrody. Samsonów – ruiny XIX wiecznej Huty Józef. Dąb Bartek. Najstarsze polskie drzewo -1200 lat. Pod jego koroną wypoczywali Władysław Jagiełło, Jan III Sobieski. Rezerwat przyrody Zachełmie – objęty ochroną rezerwatową nieczynny kamieniołom z tropami tetrapoda - pierwszego praczworonoga spacerującego po ziemi. Przyjazd do ośrodka wypoczynkowego na zakwaterowanie. Obiadokolacja

Dzień 2
Po śniadaniu wyjazd do Szydłowa.(suchy prowiant na drogę).
Szydłów. Polskie Carcassone - obecnie małe miasteczko zachwycające zachowanymi do dziś murami miejskimi z Bramą Krakowską po przekroczeniu których przenosimy się w czasy panowania królów polskich i zobaczymy wyrzeźbiony poczet Królów Polskich i wielu słynnych Polaków. W Skarbczyku na własne oczy zobaczymy średniowieczną salę tortur. Dowiemy się gdzie legendarny Zbój Szydło ukrywał swoje skarby.
Kurozwęki. Znane z hodowli bizonów amerykańskich, które spotkamy w trakcie BIZON SAFARI, pałacowe lochy pokażą nam gdzie ukrywał się legendarny Popiel....Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 W Małym Rzymie

Po śniadaniu wyjazd do Sandomierza.(suchy prowiant na drogę).
Sandomierz. W Małym Rzymie – miasto 7 wzgórz! Zamek, Wąwóz Królowej Jadwigi, kościół Św. Jakuba z portalem Niebios, Ucho Igielne, Rynek z ratuszem, Brama Opatowska, Collegium Gostomianum, Dom Długosza , Katedra, wizyta w zbrojowni rycerskiej. Zajęcia sportowe na terenie ośrodka do wyboru gra w piłkę nożną bądź siatkówkę. Obiadokolacja. Wieczorem ognisko z pieczeniem kiełbasek. Gry i zabawy.

Dzień 4 Góry, Góry. Ach te Łysogóry
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie.(Suchy prowiant na drogę).
Święta Katarzyna (kościół i klasztor bernardynek, Kapliczka Żeromskiego, źródełko Św. Franciszka), zdobycie najwyższego szczytu w Górach Świętokrzyskich – ŁYSICY. Pracownia jubilerska – skały i minerały regionu świętokrzyskiego. Św. Krzyż - Zespół Klasztorny i kościół Świętej Trójcy, Kaplica Oleśnickich, w której znajdują się relikwie Krzyża Świętego, krypty ze spoczywającym w nich Jeremim Wiśniowieckim.Świętokrzyski Park Narodowy Świętokrzyskie gołoborza- Największe gruzowisko skalne Gór Świętokrzyskich. Roztacza się stąd wspaniały widok na Góry Świętokrzyskie....... Zwiedzanie Osady Średniowiecznej – średniowieczna świętokrzyska wieś, gdzie spotkamy się z kowalem, zielarką, rymarzem, bartnikiem, garncarką….Gry i zabawy na terenie schroniska
Obiadokolacja

Dzień 5
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Kielc.
Kielce „Świętokrzyska stolica”. Spacer po mieście w trakcie którego zobaczymy: Kadzielnię - najpiękniejszy były kamieniołom w Polsce, Aleję Gwiazd, Pomnik Dzika, Park Staszica, Katedrę z Tablicą Miar, Pałac Biskupów Krakowskich i przejdziemy najpiękniejszym deptakiem - Ulicą Sienkiewicza.
Energetyczne Centrum Nauki, zwiedzanie interaktywnej ekspozycji, doświadczenia w Laboratorium z Generatorem Mocy który jest połączeniem pracowni fizycznej, chemicznej i biologicznej, kino 3D. Obiad na zakończenie wycieczki Wyjazd w drogę powrotną.

CENA: 445 zł brutto* kalkulacja dla 40 osób

Cena zawiera:
  • zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym. Pokoje 4,5 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, (4 noclegi),
  • 4*obiadokolacja, 4*śniadanie, 3* suchy prowiant,
  • 1*obiad,
  • obsługę przewodnika świętokrzyskiego przez 5 dni,
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
  • ubezpieczenie NNW.
Cena nie zawiera:
kosztów transportu. Na życzenie organizujemy transport z dowolnego miejsca w Polsce.


Kontakt i rezerwacje:
Ewelina, ecios@geotravel.com.pl, tel. 882 507 020
Jacek, jdopieralski@geotravel.com.pl, tel: 692 139 416

Zarezerwuj

Sandomierska gra miejska

Czy to San do Wisły zmierzał, czy do Sędomira należał?

dzieci i dorośli

Ilość nocy 0

Wyjazd 2018-05-26

30.00 zł

Zielona Szkoła Kotlina Kłodzka

Praga, Góry Stołowe, Złoty Stok, Kłodzko

dzieci

Ilość nocy 4

Wyjazd 2018-05-14

490.00 zł

Wycieczka szkolna Lublin, Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny, Lublin, Magiczne Ogrody, Nałęczów

dzieci

Ilość nocy 2

Wyjazd 2018-05-16

320.00 zł